تلفن همراهی مخصوص نابینایان

تلفن همراهی مخصوص نابینایانOdin Mobile یک کمپانی مستقر در مریلند ایالات متحده آمریکا است که خدمات خود را به افراد نابینا ارائه می‌کند و کلیه فعالیت‌هایش را با هدف سهولت بخشیدن به افراد کم‌بینا یا نابینا انجام می‌دهد تا استفاده از فناوری‌های موبایل را برای این گروه از کاربران آسان‌تر نماید. به گفته مدیران این کمپانی هدف غایی از فعالیت‌های آن کاستن فاصله موجود میان مزایایی است که کاربران عادی و افراد نابینا از کاربرد ابزارهای موبایل نصیب‌شان می‌شود. در همین راستا نیز کمپانی Odin Mobile اعلام کرده که گوشی نکسوس 4 را به سری محصولات خود افزوده است.

تلفن همراهی مخصوص نابینایان Odin Mobil،،افراد نابینا ،فناوری‌های موبایل،اختراعات جدید

این گوشی اندرویدی در مقایسه با دیگر محصولات ارائه شده توسط این کمپانی بیشترین امکانات را در اختیار مشتریان آن قرار می‌دهد و به همین دلیل می‌تواند تجربه این قشر از کاربران (نابینایان و کم‌بینایان) از استفاده از گوشی‌های تلفن همراه را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.

نسخه 4.4 سیستم عامل اندروید با نام کیت کت از جمله امکانات مهم این محصول است که امکان نصب تا هشت برنامه را برای کاربران نابینای خود فراهم می‌کند که از آن جمله می‌توان به شماره‌گیر صوتی گوگل و ابزار کمکی خط بریل، برنامه تشخیص اصالت پول، و یک گیرنده/فرستنده رادیویی به نام Walkie –talkie اشاره نمود. کلیه امکانات سخت افزاری این گوشی نظیر باتری، حافظه، شارژر و ... مانند مدل های معمولی است.

علاوه بر این کاربران نابینای نکسوس 4 می‌توانند با یک کارشناس نابینا ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود برای کار با گوشی را با وی در ارتباط بگذارند و در نهایت راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

قیمت تعیین شده برای این گوشی برابر با 329 دلار است و دارای یک نمایشگر LCD 4.7 اینچی، چیپست S4 Pro کوآلکام، دوربین 8 مگاپیکسلی و 16 گیگابایت حافظه داخلی است.

منبع:

Www.iranmatlab.ir

Www.javadlandook@gmail.com

جواد لندوک