آمریکایی ها می گویند روسیه و چین در حال توسعه سلاح های مخربی برای تقابل در فضا هستند که چند سال دیگر آماده می شوند. آمریکایی ها می گویند چین و روسیه می توانند از سلاح های جدید ضد موشکی (ASAT) در جنگ های بالقوه آینده علیه ایالات متحده استفاده کنند.

آمریکایی ها می گویند روسیه و چین در حال توسعه سلاح های مخربی برای تقابل در فضا هستند که چند سال دیگر آماده می شوند. آمریکایی ها می گویند چین و روسیه می توانند از سلاح های جدید ضد موشکی (ASAT) در جنگ های بالقوه آینده علیه ایالات متحده استفاده کنند. به گفته آمریکایی ها اصلاحات نظامی در چین و روسیه نشان دهنده تمرکز بیشتر این دو کشور بر ایجاد نیروهای عملیاتی است که برای حملات علیه سیستم های فضایی طراحی شده اند.

در گزارش اطلاعات ملی آمریکا آمده که ما بر این عقیده هستیم اگر در آینده درگیری ای با روسیه یا چین اتفاق بیفتد، هر دو کشور حملاتی را علیه ماهواره های ایالات متحده و متحدانش انجام خواهند داد و این کار را برای خنثی کردن برتری های نظامی آمریکا در سیستم های فضایی نظامی، غیرنظامی و تجاری ضروری می دانند.

به گفته سرویس اطلاعاتی آمریکا، چین در حال حاضر آزمایشات اولیه سلاح هایش برای تقابل در فضا را آغاز کرده و واحدهای نظامی خاصی با پایگاه زمینی برای بهره برداری از موشک های بالستیک ضد ماهواره ایجاد کرده است.

این گزارش می گوید که روسیه هم احتمالاً کلاس مشابهی از این سیستم را ایجاد کرده است.

علاوه بر این، ایالات متحده معتقد است که چین و روسیه در حال ساخت «سلاح های انرژی هدایت شده» هستند که شامل سلاح های لیزری می شود و می توانند برای آسیب رساندن به تجهیزات فضایی حساس استفاده شوند.

این گزارش می افزاید روسیه و چین به پرتاب ماهواره های آزمایشی روی آورده اند که فعالیت های پیچیده ای را روی مدار انجام می دهند و دست کم برخی از آنها برای ارتقاء قابلیت های تقابل فضایی هستند.

جالب است که روسیه نیز اتهامات مشابهی را درباره اهداف نظامی واشنگتن مطرح می کند.

روسیه می گوید ایالات متحده قصد دارد سلاح هایی را در فضا مستقر کند و تلاش مشترک روسیه و چین را برای توافق گسترده درباره «نظامی سازی فضا» رد می کند.

وزیر امور خارجه روسیه می گوید که تمام کشورهای دیگر فوریت این مشکل را درک می کنند، اما ایالات متحده همچنان در حال پیگیری برنامه هایی برای نظامی سازی فضا است که به معنای افزودن یک بعد منفی دیگر به مسائل امنیت بین الملل است.

 

منبع:

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-space-wars-russia-china-conflict-antisatellite-directed-energy-weapons-lasers-cia-fbi-a8211181.html