جوادلندوک

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

سلاح های جدید آمریکا، روسیه و چین برای جنگ در فضا

آمریکایی ها می گویند روسیه و چین در حال توسعه سلاح های مخربی برای تقابل در فضا هستند که چند سال دیگر آماده می شوند. آمریکایی ها می گویند چین و روسیه می توانند از سلاح های جدید ضد موشکی (ASAT) در جنگ های بالقوه آینده علیه ایالات متحده استفاده کنند.

آمریکایی ها می گویند روسیه و چین در حال توسعه سلاح های مخربی برای تقابل در فضا هستند که چند سال دیگر آماده می شوند. آمریکایی ها می گویند چین و روسیه می توانند از سلاح های جدید ضد موشکی (ASAT) در جنگ های بالقوه آینده علیه ایالات متحده استفاده کنند. به گفته آمریکایی ها اصلاحات نظامی در چین و روسیه نشان دهنده تمرکز بیشتر این دو کشور بر ایجاد نیروهای عملیاتی است که برای حملات علیه سیستم های فضایی طراحی شده اند.

در گزارش اطلاعات ملی آمریکا آمده که ما بر این عقیده هستیم اگر در آینده درگیری ای با روسیه یا چین اتفاق بیفتد، هر دو کشور حملاتی را علیه ماهواره های ایالات متحده و متحدانش انجام خواهند داد و این کار را برای خنثی کردن برتری های نظامی آمریکا در سیستم های فضایی نظامی، غیرنظامی و تجاری ضروری می دانند.

به گفته سرویس اطلاعاتی آمریکا، چین در حال حاضر آزمایشات اولیه سلاح هایش برای تقابل در فضا را آغاز کرده و واحدهای نظامی خاصی با پایگاه زمینی برای بهره برداری از موشک های بالستیک ضد ماهواره ایجاد کرده است.

این گزارش می گوید که روسیه هم احتمالاً کلاس مشابهی از این سیستم را ایجاد کرده است.

علاوه بر این، ایالات متحده معتقد است که چین و روسیه در حال ساخت «سلاح های انرژی هدایت شده» هستند که شامل سلاح های لیزری می شود و می توانند برای آسیب رساندن به تجهیزات فضایی حساس استفاده شوند.

این گزارش می افزاید روسیه و چین به پرتاب ماهواره های آزمایشی روی آورده اند که فعالیت های پیچیده ای را روی مدار انجام می دهند و دست کم برخی از آنها برای ارتقاء قابلیت های تقابل فضایی هستند.

جالب است که روسیه نیز اتهامات مشابهی را درباره اهداف نظامی واشنگتن مطرح می کند.

روسیه می گوید ایالات متحده قصد دارد سلاح هایی را در فضا مستقر کند و تلاش مشترک روسیه و چین را برای توافق گسترده درباره «نظامی سازی فضا» رد می کند.

وزیر امور خارجه روسیه می گوید که تمام کشورهای دیگر فوریت این مشکل را درک می کنند، اما ایالات متحده همچنان در حال پیگیری برنامه هایی برای نظامی سازی فضا است که به معنای افزودن یک بعد منفی دیگر به مسائل امنیت بین الملل است.

 

منبع:

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-space-wars-russia-china-conflict-antisatellite-directed-energy-weapons-lasers-cia-fbi-a8211181.html

۰۶ شهریور ۹۷ ، ۱۵:۵۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جوادلندوک

اصطلاح Not Found 404

not found 404 یک پیغام اعلام خطا (error) است و به این معنی است که URL صفحه خواسته شده در یک سرور خاص یافت نشده است. همچنین این مفهوم را می رساند که این صفحه وب یا به یک آدرس جدید منتقل شده و یا دیگر در آنلاین حفظ نشده. البته این احتمال هم وجود دارد که آدرس را اشتباه وارد کرده باشیم و یا به طورکلی از همان ابتدا آدرس مان اشتباه بوده است.

اگر بر روی لینکی جذاب که به وسیله یک موتور جستجو فهرست شده کلیک کنیم اما به جای صفحه مورد نظر پیغام Not Found 404 را دریافت کنیم، باز هم این شانس را داریم که بتوانیم بفهمیم صفحه مورد نظرمان به کجا منتقل شده.

کافی است اشاره گر (ماوس) خود را در کادر URL در پایان آدرس بگذاریم و کلید برگشت به عقب (backspace) را بزنیم تا این که به آدرس ریشه (به عنوان مثال درست بعد از com  یاir ) برسیم. سپس سعی کنیمURL مورد نظرمان را از خود وب سایت و در آدرس ریشه پیدا کنیم.

اما گاهی هم تنها به پیغام 404 برمی خوریم. این پیغام هم یک پیغام خطا است که در صفحه وب دیده می شود و نشان دهنده این است که URL خواسته شده در سرور یافت نشده است. منتها این پیغام به معنای این است که هیچ سرنخ و نشانی از URL درخواستی وجود ندارد. به این معنا که تاریخ آن گذشته و منسوخ شده و دیگر در فضای مجازی وجود ندارد.

وب سایت های کاربر پسند معمولاً در زمینه این خطاها به ما کمک می کنند و توضیح می دهند چه مشکلی وجود دارد اما معمولاً بیشتر سایت ها در این زمینه کاری انجام نمی دهند.

منابع:

http://alistapart.com/article/perfect404

http://www.netlingo.com/word/404.php

http://www.netlingo.com/word/not-found-404.php

۰۶ شهریور ۹۷ ، ۱۵:۵۳ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جوادلندوک
Instagram Instagram